Туристична галузь сприяє відновленню збитків грецької економіки за 2020 рік в 4 кварталі 2022 року

Туристична галузь сприяє відновленню збитків грецької економіки за 2020 рік у 4 кварталі 2022 року

 

Інформагентство "Assoc. Press" повідомило, що уряд Греції відзначив швидке зростання економічних показників. Відновлення збитків йде набагато вищими темпами, ніж можна було передбачити.

Греція поступово виходить із економічної кризи. Протягом останнього року зростання відзначалося двічі. У поточному році очікується зростання в межах 6,1%, а в 2022 році воно має підвищитися ще на 4,5%. У результаті обсяг виробництва стане вищим, ніж був у минулому, до поширення пандемії. Ця інформація озвучена грецьким прем'єром під час засідання кабінету міністрів в Афінах.

Днями парламент розглянув проєкт бюджету 2022 року, а остаточне його затвердження заплановано на наступний місяць. Як відомо, Греція стала однією з країн Європи, яка найбільше постраждала від Covid-19. За час пандемії економічне зростання в країні знизилося на вісім із лишком відсотків - загрозливий показник!

Економіка підніметься завдяки зростанню інвестицій.

➥ У період пандемії приватні інвестиції в грецьку економіку зменшилися на 0,6%, але поточного року, за оцінками експертів, зростуть на 14%, а наступного – ще більш ніж на 11%. Очікуване збільшення частки імпортованої продукції на 6,6% до кінця 2021 року та майже на 9% протягом 2022 року дасть змогу перевищити показники "пандемічного" періоду: у 2020 році цей показник становив 6,8%.

➥ Характерно, що у 2020 році рівень безробіття в Греції становив 16,3%. Тоді, як у нинішньому знизився до 16%, а наступного року планується його падіння до 14,3%.

➥ Проєкт бюджету наголошує, що завдяки Національній програмі відновлення країни, валовий внутрішній продукт має зрости у 2022 році на 2,9%. Розроблений план загальної вакцинації населення дозволить країні повернутися до нормального ритму життя та сприятиме стабілізації у всіх сферах, насамперед економічної.

➥ Крім того, повернення до звичайних існування стабілізує фінансові показники. Внаслідок цього туристичний сектор Греції, який зазнав величезних збитків, отримає суттєву підтримку та шанс на повне відновлення. Доходи туристичного бізнесу мають зрости, порівняно з поточним роком, майже на 60%.

Підписка на розсилку