Перше в Греції місто гастрономії

ЮНЕСКО надала Салонікам оригінальну назву - "місто гастрономії". На сьогодні Салоніки єдине місто Греції, яке бере участь у міжнародному проєкті "Мережа творчих міст".

На початку листопада ЮНЕСКО оголосила оновлений перелік учасників проєкту. Метою програми, що стартувала у 2004 році, стало всемірне розширення інтелектуальної взаємодії міст у культурній галузі.

Високий рівень розвитку мистецтва, культури, творчості сприймається як необхідна умова стабілізації економіки та соціальної сфери. Інтелектуальна співпраця дає учасникам можливість широкого обміну досвідом та сприяє втіленню у життя міжнародних культурних проєктів.

Кожне з міст представляє певний творчий напрямок, а всього їх сім: декоративно-ужитковий, кінематограф, література, дизайн, медіа-арт, гастрономія, музика.

Муніципалітет Салоніків опублікував позитивну інформацію, що місто першим у Греції влилося в "Мережу творчих міст" ЮНЕСКО та представляє гастрономічну сферу. Це означає, що ЮНЕСКО дала високу оцінку кулінарній спадщині Салоніків, місцевій гастрономічній спільноті та традиційній кухні.

Перш ніж отримати титул гастрономічного міста, муніципалітет надіслав до ЮНЕСКО заявку з повним описом гастрономічних традицій, що історично склалися на території Салоніків, а також виклад принципів творчої діяльності місцевого науково-дослідного товариства.

Костянтинос Зервас, який обіймає посаду мера міста, з радістю зазначив, що гастрономія справді є незаперечною перевагою Салоніков. Місто можна назвати місцем сходження різних культур, традицій та смаків. Жителі Салоніків по праву пишаються чудовою місцевою кухнею, а тепер її оцінила ЮНЕСКО.

 

Розвиток туристичної галузі

Марія Караджанні, яка займається питаннями розвитку у Салоніках культурно-туристичної галузі, назвала плюси нового статусу міста. Тепер туризм у Греції розвиватиметься чималою мірою завдяки гастрономії. Це, звичайно, позитивно позначиться на економіці регіону загалом.

Не можна не згадати, що проєкт "Мережа творчих міст" дозволить учасникам активно обмінюватися досвідом, секретами досягнень у тій чи іншій галузі, а також ресурсами. В результаті такої взаємодії Салоніки зможуть ефективно співпрацювати з багатьма містами, підвищуючи тим самим свою привабливість для туристів: багато хто вважає відпочинок у Греції кращим порівняно з іншими країнами.

Підписка на розсилку