У Грецію заходить міжнародний бізнес

Греція знову стає інвестиційно-привабливою країною. Насамперед зростає інтерес з боку великих міжнародних корпорацій, таких як Cisco, Volkswagen, Pfizer, SAP, Tesla, eBay та Amazon. Приблизно рік тому вони розпочали активну діяльність у цьому напрямку, пропонуючи державному сектору та приватному бізнесу вигідні та перспективні проєкти. Дехто тільки відкриває собі цю країну, інші збільшують присутність.

У свою чергу, уряд робить все, щоб залучити міжнародні інвестиції до Греції. Прагнучи створити комфортніші умови для ведення бізнесу, він активно реформує адміністративну систему і цим істотно знижує кількість бюрократичних бар'єрів. Очікується, що політика максимального сприяння підприємництву вже найближчим часом принесе свої плоди і кількість інвесторів інтенсивно зростатиме.

Більшість запропонованих проєктів належить до сфери високих технологій. Це підніме попит усередині країни не тільки на робітників, а й на інженерів, науковців та IT-фахівців. Таким чином, вдасться припинити або хоча б уповільнити відтік інтелектуальних людських ресурсів.

Cisco

Компанія Cisco розпочала створення в Салоніках міжнародного центру з розвитку технологій та навчання у сфері цифровізації. Передбачувана вартість проєкту – €12 млн. Основне завдання центру – впровадження технічних та інформаційних рішень даного розробника за ключовими напрямками: охороною здоров'я, будівництвом інфраструктури та організації життя в населених пунктах, туризмі та ін.

Завдяки зручному географічному розташуванню Греції, Cisco паралельно зможе займатися реалізацією проєктів у країнах Південно-Східної Європи та на Балканському півострові.

Volkswagen

Інвестиції в Грецію сприяють розвитку «зеленого» сегмента економіки. Спільно з Volkswagen країна розпочала реалізацію пілотного проєкту з екологічної трансформації на острові Астіпалея. Автогігант вже надав партію електромобілів, а у 2023 р. буде збудовано ще й сонячну електростанцію потужністю 3 МВт. Вона замінить собою частину шкідливих для екології дизельних генераторів, покривши 60% потреб в електриці та забезпечивши "зеленою" енергією електромобілі.

На спільній пресконференції прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс та президент Volkswagen Герберт Дисс озвучили суму капіталовкладень (кожна сторона виділяє по 10 млн євро) та пообіцяли повністю завершити трансформацію до 2026 року. В результаті обсяг викидів CO2 знизиться на 5000 т.


 фото: traction.gr

Amazon

З подачі світового лідера в галузі інтернет-торгівлі та за його рахунок в Афінах з'явився сервер із веб-порталом Amazon CloudFront Edge. Він став ключовою ланкою, що об'єднала сайти Amazon у Південно-Східній Європі в єдину мережу.

Компанія та уповноважені державні структури підписали меморандум про співпрацю та кооперацію у сферах цифровізації, розвитку інформаційних технологій, будівництва відповідної інфраструктури та ін.

 

фото: OT.gr Newsroom

Pfizer

З ініціативи американського фармгіганта в Салоніках відкрили два міжнародні центри. Діяльність одного з них пов'язана з бізнес-операціями та супутніми послугами, іншого – з розробкою нових цифрових технологій. Витрати з боку Pfizer становили 650 млн євро.

З відкриттям центрів Салоніки одержали 700 додаткових робочих місць для висококваліфікованих кадрів. 50 із них займуть греки, які мають досвід роботи за кордоном і готові поділитися знаннями та навичками зі своїми колегами.

 

фото: greekreporter.com

Сумарний обсяг інвестицій у Грецію у 2021 р. становитиме близько 1 млрд євро. Очікується, що такий бурхливий розвиток призведе до підвищення активності на ринку нерухомості та зростання цін на житло.

Підписка на розсилку