Вибух купівельного інтересу до грецької нерухомості

Нерухомість у Греції завжди мала високий попит не тільки серед греків, а й серед представників інших країн. Так, за оцінкою фахівців компанії Grekodom Development, активними покупцями виступають громадяни ЄС, США, Великої Британії, Росії, України, Туреччини, а також громадяни країн Близького Сходу.

З початку року попит на придбання нерухомості у Греції значно зріс, незважаючи на пандемію. Податкові органи Греції зареєстрували вдвічі більше операцій наприкінці 2021 року порівняно з двома попередніми періодами. Особливий інтерес спостерігається до нерухомості у південній частині материкової Греції. При цьому квартири в центрі Афін користуються популярністю як серед вітчизняних, так і серед іноземних інвесторів. А інтерес до покупки нерухомості іноземними інвесторами в південних передмістях Афін дуже важливий, частково через інвестиції в Elliniko.

Ще однією причиною збільшення купівельного інтересу до південних районів Греції можна назвати і те, що попит на короткострокову оренду квартир в Афінах помітно зріс. І багато інвесторів розглядають це як вигідне вкладення на майбутнє. При цьому квартири продаються від 1,5 до 3 тисячі євро за квадратний метр, все залежить від району міста. Ціни на квартири по Греції не стоять на місці. Вони зросли на 7,9% у середньому по країні та на 9,8% в Афінах порівняно з минулим роком.

Купівельний інтерес із боку іноземних інвесторів можна простежити і за статистикою програми "Золота віза" - отримання на проживання для всієї сім'ї через інвестиції. На даний момент ППП отримали 898 інвесторів та 2658 членів їхніх сімей. Статистичні дані надані з січня до листопада 2021 року, опубліковані Міграційною службою Греції. Зазначимо, що інтерес до програми стабільний і особливо спостерігається серед громадян Китаю, Туреччини та Росії.

Журнал The New York Times в останній своїй статті про Грецію пов'язує такий інтерес до грецької нерухомості з тим, що "економіка у світі відновлюється після десятирічної кризи, а заощадження, не витрачені під час пандемії, потребують надійних інвестицій". Зазначимо, що Греція є на сьогоднішній день одним із найвигідніших інвестиційних напрямів у сфері нерухомості.

Цю ж думку висловлює генеральний директор та співзасновник стартапу Prosperty (цифрова платформа для швидких та прозорих транзакцій у сфері нерухомості) Антоніс Маркопулос. На його думку, люди прагнуть вкласти свої гроші безпечно, а одним із прикладів таких інвестицій є нерухомість. Після коронавірусу та пандемії людям хочеться вкласти гроші у щось надійніше та стабільніше, ніж товари чи валюта.

 

Ціни на грецьку нерухомість постійно зростають, що приваблює інвесторів з усього світу. За прогнозами експертів Grekodom Development, ціни на нерухомість почнуть зростати тільки швидше, коли економіка Греції повністю відновиться після пандемії. За прогнозами Єврокомісії до кінця року зростання ВВП складе близько 7,1%, що вище за середній показник по Євросоюзу.

Темп продажу нерухомості в Греції на даний момент становить понад 1000 онлайн-транзакцій на день. І, швидше за все, до кінця року він збільшуватиметься, тому що багато покупців хочуть здійснити угоди з купівлі-продажу нерухомості до кінця року, щоб уникнути нових ставок оподаткування. Тим самим вони хочуть позбавити себе додаткових витрат.

Нові податкові ставки набудуть чинності 1 січня і відомі як “об'єктивна вартість”. Вони передбачають підвищення податку на власність у більшості районів країни.

Великі нотаріальні контори вважають, що до кінця року кількість щоденних угод лише зростатиме. Фахівці компанії Grekodom Development це пов'язують і з інвестиційним інтересом іноземних покупців, і зі скасуванням батьківських пільг, а також із перенесенням обов'язкового застосування електронного паспорта кожної будівлі до 1 січня.

Підписка на розсилку