Статистика отримання ППП у Греції у 2021 році за програмою "Золота Віза"

За січень-листопад поточного року власниками грецької «золотої візи» стали 898 інвесторів, а також 2658 членів їхніх сімей. Ця статистика 2021 року ППП у Греції була опублікована Міграційною службою країни. Цікаво, що програма залишається дуже затребуваною навіть під час пандемії. У цьому особливо високий інтерес до неї виявляють російські, китайські, турецькі громадяни.

Золота віза в Греції почала оформлятися ще у 2013 р. та спочатку показала себе популярним проєктом. Вже в 2014 р. ППП придбали 723 іноземці, до листопада ж 2021 р. ця цифра зросла до 28 тисяч (йдеться про інвесторів зі своїми сім'ями).

Нещодавно у порядку функціонування грецького Імміграційного бюро відбулися важливі зміни. Ця установа приймає на опрацювання заяви від інвесторів, які претендують на ППП. Починаючи з травня 2021 р. документи, необхідні для отримання ППП у Греції, розглядаються у спеціальному «вікні», відокремлено від інших питань, пов'язаних з імміграцією. За рахунок таких нововведень у менший бік змінився термін розгляду документації — тепер процедура займає один місяць замість трьох.

Які привілеї набувають інвестори одночасно з грецьким ППП

Разом із грецькою посвідкою на проживання в рамках програми інвестори країни отримують такі можливості:

1. Подорожі територією Шенгенської зони без візи (знов-таки спільно з сім'єю) протягом 90 діб за півріччя. Крім того, інвестор, який має Golden Visa, не зобов'язаний проживати постійно в Греції.

2. ППП надається одразу на п'ятирічний термін. Цей момент вигідно виділяє програму «Золота віза» серед аналогічних проєктів інших європейських держав, що видають дозвіл на проживання в обмін на інвестиції лише на 1-2 роки з можливістю подальшого продовження.

3. У перспективі можливе оформлення громадянства ЄС. Інвестор має право претендувати на це через 7 років.

4. Право придбати та зареєструвати в країні особисте авто або катер.

5. Право навчатися у грецьких школах та вишах на безоплатній основі.

Отримання грецької ППП за допомогою інвестицій

Інвестиційна програма Греції, що дозволяє оформити ППП у державі, передбачає виконання однієї з наступних умов:

  • купити в країні нерухоме майно загальною вартістю 250 тисяч євро та вище, це може бути житлова чи комерційна власність, територія під забудову;
  • відкрити депозит у будь-якому банку держави на суму щонайменше 400 тисяч євро;
  • придбати цінні папери грецьких компаній (наприклад, акції або облігації), а також паї в інвестфондах на аналогічну суму 400 тисяч євро.

Хто має право оформити ППП нарівні з інвестором

Окрім інвестора, претендентами на ППП виступають його близькі родичі:

1. Чоловік або дружина;

2. Спільні діти, яким ще не виповнилося 21 рік, при цьому не одружені. Якщо ж дитина визнана недієздатною, її включають до заяви, незалежно від віку.

3. Батьки кожного з подружжя, незалежно від їх віку.

Потрібно враховувати, що зазначена ППП не наділяє інвестора правом працювати в Греції за наймом, як і членів його сім'ї. Проте власник нерухомості може розраховувати на пасивний дохід, надаючи у найм своє житлове чи комерційне майно.

Докладніше про програму "Золота Віза"

Підписка на розсилку