Як святкують Різдво в Греції

Різдво — напрочуд тепле і світле свято з особливою атмосферою казки, дива. Відзначається практично по всьому світу, і Греція не стала винятком — 25 грудня тут починається із спільної молитви, яка поступово перетікає на «смачне» та радісне свято.

Втім, багато хто «налаштовується» на Різдво напередодні — 24 грудня діти вирушають на колядки: обходять друзів, родичів, сусідів, співаючи пісню «Вечір добрий, волхви» та інші колядки. За свої старання діти одержують невеликі подарунки, солодощі. А прикрашати вулиці до зимових свят починають ще раніше — за кілька тижнів до Різдва вітрини магазинів видозмінюються, вулиці розквітають барвистими ілюмінаціями, прикрашаються кораблики, не обходиться без ялинки.

Про кораблики варто сказати кілька слів окремо. Це символ не менш святковий та різдвяний, ніж ялинка. Більше того, традиція прикрашання кораблів у Греції з'явилася значно раніше, ніж традиція прикрашати ялинку. Раніше греки спеціально вирізали з дерева кораблики, прикрашали їх та вирушали з ними колядувати. Сьогодні вбрані кораблі можна зустріти на вулицях та площах. Самим виготовляти кораблики вже необов'язково можна купити їх у магазинах: будь-якого розміру, моделі, форми.

 

Після нічної молитви можна приступати до найприємнішої, веселої частини свята. На балконах, дахах будинків, вулицях з'являються мангали, у яких греки готують святкові частування. Процес приготування супроводжується музикою, співом, танцями, веселими сценками, сміхом — все відбувається весело, задерикувато, радісно. Що готують?

Головною стравою на столі вважають індичку або порося. Також господині обов'язково печуть Христопсомо, здобний хліб із сухим базиліком, часто додають сухофрукти, прянощі, алкоголь, горіхи. За смаком Христопсомо щось середнє між різдвяним кексом і пасхальною паскою.

Як символ благоденства та достатку на стіл ставлять мед та горіхи. Часто можна зустріти серед частування гранат, який у Греції вважається символом наступу нового етапу життя. До речі, гранат можна отримати і як подарунок на Різдво - у цьому випадку йдеться не про натуральний фрукт, а про сувенір, виготовлений з дерева або інших матеріалів, прикрашений напівдорогоцінним або дорогоцінним камінням.

Різдво в Греції - це свято світле і радісне, особливе для кожного грека!

Підписка на розсилку