Греція знижує ENFIA для власників нерухомості

Власники нерухомості в Греції чекають на послаблення податкового навантаження, що на думку уряду має позитивно вплинути на економіку країни. Так само для тих же цілей у 2020/21 роках було запроваджено податкові пільги для іноземців, зокрема, для закордонних інвесторів, пенсіонерів, самозайнятих, робітників, а також для греків, що повертаються на батьківщину після фінансової кризи. Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс давно говорив про поступове зниження запровадженого у 2014 році єдиного податку на майно (ENFIA), і ось у 2022 році керівництво країни офіційно обіцяє зменшити його на 13% на постійній основі.

«Цей захід стане справедливим для суспільства і вигідним для економіки», – сказав у своїй нещодавній заяві Кіріакос Міцотакіс.

Нагадаємо, що згідно з грецьким законом 4223/2013 від 2014 року всі власники нерухомості зобов'язані щороку платити до скарбниці Греції єдиний податок на майно ENFIA. З метою підтримки домогосподарств, зокрема у зв'язку з пандемією, уряд ухвалив рішення знизити податкове навантаження ENFIA на 13%.

Одночасно з обіцянкою знизити ENFIA прем'єр поділився планами збільшення розміру мінімальної заробітної плати з травня 2022 року і згадав про продовження терміну дії поточної програми субсидування рахунків за електроенергію.

Зниження податку ENFIA було очікуваним. У 2021 році через світовий локдаун сотні тисяч власників нерухомості в Греції отримали урядові пільги. Кількість заяв від тих, хто через падіння доходів не може дозволити собі платити податки вчасно та в повному розмірі, виявилася настільки високою, що керівництво країни зайнялося активним переглядом податкових ставок.

Варто поглянути на історії податкового законодавства країни, як стає зрозуміло — податки на нерухомість у Греції постійно актуалізують, щоб регулювати податкове навантаження на власників і тим самим підтримувати економіку в будь-яких умовах. Завдяки цьому для багатьох купити нерухомість у Греції — вигідний спосіб вкласти гроші в ринок, здатний порівняно швидко відновитись, у тому числі завдяки грамотному підходу уряду до підтримки громадян та податкових резидентів.

Підписка на розсилку