Оренда нерухомості на Кіпрі дорожчає

За повідомленням незалежної компанії WiRE, оренда житла на Кіпрі продовжує дорожчати. У жовтні-грудні минулого року плата за оренду приватних будинків збільшилась на 1,7%, а квартир – на 1%. А ось знімати торговельні приміщення у цей період було вигідно: середні ціни зменшилися на 1,3% для складських приміщень та на 1,4% – для офісів. Збільшилася також оренда нерухомості, призначеної для відпочинку: підвищення склало 1,5% та 2% – для квартир та приватних будинків відповідно.

Генеральний директор WiRE Павлос Лойзу зазначає: інвестори хочуть заробляти більше з огляду на те, що останніми роками доступна іпотека, стабільний ринок праці та відкладений попит на нерухомість Кіпру були основними стимулами ринку. Щодо комерційної нерухомості, то тут зниження цін відбувалося на тлі перенесення основної діяльності магазинів в онлайн. Свою роль відіграли великі торговельні центри, що недавно відкрилися в Ларнаці та Нікосії, а також зміна структури банківських установ, які зменшують кількість філій та наймають менше персоналу. Сфера діяльності компанії WiRE – консалтингові послуги, управління активами у галузі нерухомості.

Якщо говорити про показники за весь рік, то тут тенденції зростання орендної плати на кіпрське житло зберігаються у пропорціях 2% для квартир, 0,4% – для домоволодінь, 0,9% – для курортної нерухомості. Ставки на оренду торговельних приміщень знизилися за рік на 5,5%, офісів – на 6,7%, складських приміщень – на 3,2%, будинків-пансіонатів – на 1,4%.

Особливо помітно підвищення орендних ставок у Ларнаці. Тут плата за оренду курортних апартаментів для відпочинку за жовтень-грудень зросла на 6,3% порівняно з даними за липень-вересень 2021 року.

Є новини і для тих, хто хоче купити нерухомість на Кіпрі. Вартість квартир у четвертому кварталі зросла на 1,4%, а приватних домоволодінь – на 0,5%, порівняно з попереднім періодом. Ціна на торговельні площі зменшилася на 0,5%, на складські приміщення – на 2%, а на офіси у бізнес-центрах – на 0,3%. Покупцям курортних квартир для відпочинку доведеться заплатити на 1% більше, ніж у липні-вересні. Незначно впала вартість туристичних будинків: різниця із попереднім періодом склала 0,1%.

Підвищення цін на нерухомість за рік становило 2,2% для квартир та 0,7% – для курортних апартаментів. А ось приватні будинки та пансіонати подешевшали порівняно з 2020 роком на 0,5% та 3,7% відповідно. Просіли у ціні офіси (-2,1%), торгові приміщення (-3,4%), складські будівлі (-4,5%).

Причин чому дорожчає нерухомість на Кіпрі, кілька. Це підвищення вартості будівельно-оздоблювальних матеріалів, а також збільшений попит на житло з боку покупців, зокрема, з інших країн.

Підписка на розсилку