Новий законопроект про ENFIA: більшість власників нерухомості у 2022 році заощадять на податках

На тлі того, що відбувається в країні та світі, грецький уряд прийняв рішення внести низку змін до порядку нарахування та оплати єдиного податку на нерухомість Греції — ENFIA. Згідно з новим законопроектом, більшість платників ENFIA у 2022 році матимуть можливість витратити на обслуговування нерухомості Греції та підтримання власного добробуту більше за рахунок того, що заощадять на податках.

ENFIA входить до податків на нерухомість у Греції з 2012 року. Тоді підхід з'явився в контексті угоди про фінансову допомогу країні, яка опинилася у кризі. Підхід до нарахування податку постійно змінюється, переважно на користь скорочення податкового навантаження на власників не елітної нерухомості.

Навесні 2022 року грецький уряд вніс до парламенту законопроект про внесення низки змін до порядку нарахування ENFIA. Згідно з документом, власники недорогої нерухомості отримають значну знижку, тоді як незначний відсоток платників єдиного податку, що володіє об'єктами елітного житлового та нежитлового фонду, відчують зростання податкового навантаження.

За даними засобів масової інформації Греції, запропонований урядом законопроект про зміну розподілу податкового навантаження за ENFIA передбачає зростання платежів щодо 2021 року для 6% власників нерухомості у країні. При цьому основна маса платників — понад п'ять мільйонів резидентів отримає знижку на ENFIA.

  • Загалом у Греції налічується близько 6,2 млн платників ENFIA.
  • Приблизно 900 тисяч платників зміни зовсім не зачеплять.
  • 320 тисяч платників у 2022 році заплатять більше, ніж у 2021 році.
  • 4,98 млн. платників відчують зниження податкового навантаження.

Крім іншого, після ухвалення змін зросте нижній поріг вартості нерухомості, що підпадає під ухвалений раніше документ про надання тридцятивідсоткової знижки. Так, до 2021 року право на 30% знижки на ENFIA поширювалося лише на об'єкти вартістю до 60 тисяч євро включно, з 2022 року ця цифра збільшиться до 100 тисяч євро. Відповідно, податок на нерухомість вартістю від 100,001 тисячі євро до 150 тисяч євро буде розраховуватися з урахуванням знижки в 25%.

Ще одним нововведенням стане можливість сплати ENFIA із розбиттям на десять рівних за розміром траншів; до 2021 року розбивати платіж дозволялося лише на шість часток. Вважається, що за рахунок зменшення податкового навантаження на власників нерухомості в Греції країна зможе стати привабливішою для іноземних інвесторів та тих, хто планує переїзд до ЄС із третіх країн.

Підписка на розсилку