Березневі рекорди на ринку нерухомості Кіпру. Аналізуємо показники та причини

Початок весни обернувся сюрпризом для ринку нерухомості Кіпру - зрозуміло, прогнозованому експертами, але все ж таки перевершує всі очікування: вже протягом березня стрибок продажів житлових і комерційних об'єктів виріс на 33% у річному обчисленні. Такого феномену не спостерігалось із березня 2008 року.

Земельний департамент Республіки Кіпр відзвітував: покупці активізувалися в Лімасоле , в Пафосі , Ларнаку та Фамагусті.

До речі, «підростала» шкала продажів із початку року. Порівняємо: у першому кварталі 2022 року було продано 3009 номенклатур нерухомості. А в аналогічний період минулого року — 1985. Якісна різниця, як бачимо, у 52%.

Купують іноземці чи «свої»?

Як і раніше, чималу частину новоселів та нових комерсантів склали жителі інших країн, у тому числі ті, хто скористався програмою отримання посвідки на проживання в обмін на інвестування . З початку року покупці із зовнішнього світу звернулися (у порядку спаду) до Пафосу, Лімасолу, Ларнаку , Фамагусту та Нікосії.

Тут теж цікаве та дуже промовисте співвідношення з минулим роком. За перший місяць весни 2022 року іноземці придбали об'єктів нерухомості на 105% більше, ніж рік тому!

Що сталося? Пояснення стрибка продажів лежить на поверхні

По-перше, пішла у світі на спад епідеміологічна ситуація. Більшість країн повернулися до колишніх туристичних графіків. Не оминула загальна тенденція і Кіпр. Сьогодні будь-яка людина, що пройшла вакцинацію або успішно вилікувався від коронавірусу, може приїхати на острів без будь-яких обов'язкових процедур і тестів. У тому числі, для вирішення інвестиційних питань із отриманням ВНЖ Кіпру.

Особливо активно відреагували на зняття антиковидних обмежень громадян Євросоюзу. Кількість зроблених ними покупок нерухомості зросла протягом березня, порівняно з тим самим місяцем минулого року, на 104%. Насамперед їх цікавили Пафос і Лімасол , меншою мірою — Фамагуста та Ларнака . Багато хто традиційно віддали перевагу пошуку житла в Нікосії.

А що стосується продажів громадянам третіх країн?

Відобразила статистика продажу нерухомості на Кіпрі та інтерес громадян третіх країн.

Зростання покупців із держав «третього світу», включаючи СНД, очевидне — обсяг березневих продажів підскочив у річному обчисленні на 106%. Тут причина також очевидна — геополітична криза, що охопила значну частину колишнього радянського простору, змусила замислитися над безпекою своїх капіталів.

Програми інвестування в економіку Кіпру , нагадаємо, як і раніше, реалізуються на привабливих умовах, що і пояснює зростання купівлі нерухомості громадянами третіх країн. Тут симпатії покупців розподілилися в такому порядку: Лімасол, Пафос, Ларнака, Нікосія, Фамагуста.

Підписка на розсилку