Великдень – тільки на Корфу! Чому туристи всього світу прагнуть провести Страсний Тиждень на острові в Греції

Ви знаєте, що на Великдень треба їхати до Греції? Точніше, на Корфу. Або на Керкіру — так називають острів знавці грецьких свят та просто туристи-гурмани, закохані у чудові куточки світу, «приправлені» незвичайними традиціями.

Корфу чи Керкіра — справді найбільше пасхальне місце у світі. Так вважають і ті, чиє життя проходить у Греції — з початку Страсного тижня на острів приїжджають юрби паломників (а заразом любителів веселощів) з усієї країни.

Все починається у Чистий Четвер. Хтось зосереджується на молитовних Таїнствах, але більшість жителів (і власників затишних кафе, ресторанів та готелів) готуються — розфарбовують яйця та печуть цуреки. Цуреки - це знаменита грецька Паска, вона випікається за унікальною рецептурою.

Причому всі приготування йдуть під музику — на кожному перехресті ви побачите та почуєте філармонічні оркестри, це також частина Великодня Корфу.

До речі, дегустувати цуреки та яйця ви можете відправляти до будь-якого найближчого монастиря вже у четвер — традиції освячувати смачні страви на Корфу немає, їх просто з душею готують та їдять.

У Страсну п'ятницю ввечері проходить епітафіос

Це традиційна хода священнослужителів та віруючих, вона починається співом особливого скорботного канону. Хвилююча строга музика звучить цього вечора всюди, навіть у супермаркетах.

Грають знамениті оркестри на вулицях Старого міста. А в ході беруть участь і військовослужбовці морської бази Керкіри, це теж дуже велично.

У Велику Суботу відбувається хода святого Спиридона

У суботу туристи прямують на вулицю Лістон вже о 5 ранку! Нагадаємо, венеціанське правління тривало на Корфу до 1797 року, до наступу французів. Пізніше, щоправда, вони теж ненадовго покинули Корфу, але у 1807 року сюди повернувся сам Наполеон Бонапарт і збудував вулицю Лістон. Тут відбуваються всі найголовніші ходи та концерти.

У кафе на Лістон усі пасахальні страви будуть неповторними. А ліхтарі змінять колір на червоний.

Жителі Корфу пишно вшановують святителя Спиридона Триміфунтського чотири рази на рік. Саме тут, на Керкірі, у срібному саркофазі спочивають мощі святого, про якого знають навіть люди, далекі від тонкощів православ'я: про заступництво Спиридона прийнято згадувати, готуючись до важливої ​​угоди.

О 9-й ранку починається хресна хода з мощами покровителя острова від храму Спіридона до головної площі Спіанада. Хода відбувається, зрозуміло, теж під музику оркестрів. В 11 ранку пролунає дзвін, мешканці Старого міста повісять у вікнах червону тканину і почнуть викидати прямо з вікон горщики червоного кольору, наповнені водою.

На горщиках написано «Кало Пасха! (Доброго Великодня!)», а туристи та паломники прямують до осколків — потрібно обов'язково взяти собі як талісман. До речі, ця традиція, як і унікальна архітектура Старого міста, дісталася острову від панування Венеції.

А Великодня служба розпочнеться о 23.00 год. На Спіанада можна купити свічки, привітати будь-якого зустрічного словами «Христос Анести!» і вирушити їсти традиційну магірицю. Це пасхальний суп із печінки барана зі спеціями, який у всіх кафе та ресторанах готують по-різному. А вже наступного дня, у неділю, вам запропонують традиційного пасхального баранчика на рожні.

Джерело фото: indicator.gr

Підписка на розсилку