Зростання вартості оренди житла в Греції - привід купити нерухомість. І… здавати

Зняття значної частини обмежень на швидкі переміщення, якими супроводжувалася пандемія COVID-19, вже дало плоди. Люди, які цінують активний відпочинок та нові враження, повернулися до звичного способу життя. І знову, прокинувшись у дощовій Ризі або в туманному Таллінні, миттєво вирішують вирушити на вихідні до Афін, Салоніки або грецьких островів.

Про те, наскільки велика їх кількість, свідчить сфера оренди нерухомості в Греції. Вже на початку квітня стало очевидним, що у 2022 році обороти ринку здачі житла в короткострокову оренду в рази перевищать зафіксовані до пандемії.

Грецькі експерти говорять про більш ніж 1,4 мільярди євро прибутку. І це не голослівно

Нещодавно в Афінах пройшла щорічна конференція BnB Greece, виступаючи на якій, Марта Уілсон, провідний аналітик компанії AirDNA, що досліджує грецькі ринки, озвучила промовисті цифри: вже сьогодні можна говорити про покриття 94,9% показників 2019 року. Щодо порівняння з 2020 роком, то тут прогнозується 1,33 мільярда євро (2020 року — 790 мільйонів євро).

Про те, що перспективи оборотів від короткострокової оренди грецьких об'єктів є найкращими в Європі, свідчить кількість бронювань на літні місяці, зроблені ще до 1 березня. Їх уже на 232% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Греція дещо обігнала Португалію і відчутно Хорватію, Італію та Іспанію.

Куди планують їхати іноземні туристи у відпустку та на вихідні?

Давайте докладно розглянемо, як підскочив інтерес до бронювання щодо минулого туристичного сезону:

  • Крит – на 306%;
  • Додеканес – 302%;
  • Афіни – на 248%;
  • Кіклади – на 233%;
  • Іонічні острови – на 230%.

І це лише показники «серйозного» бронювання. А ще є статистика спонтанних ночівель гостей Греції, які приїхали кілька днів. Тут цифри також показові: на островах Споради нічліг подорожчав на 26%, на Пелопоннесі на 19%, в Афінах — на 12%. Трохи менше коштує гостинність у Кікладах, але загальна тенденція очевидна: любителям частих візитів на Середземномор'я вигідніше купити нерухомість у Греції, ніж витрачатися на оренду.

І це ще "досезонна" ситуація: Марта Вілсон попередила, що з наближенням літа все може змінитися. Адже саме на літні місяці припадають 60% річного попиту, коли ціни на нерухомість у Греції здаються більш щадними, ніж вартість короткострокової оренди.

Орендний бізнес - причина купити квартиру в Греції

Проаналізувавши ситуацію, не можна не відзначити, що купити квартиру в Афінах, Салоніках чи грецьких островах — це чудовий проект інвестиції в Грецію. Темпи зростання, які продемонструвала країна з жовтня 2021 року до лютого 2022 року, свідчать про те, що доходи від здачі в короткострокову оренду нерухомості, придбаної в Греції, не забаряться.

Підписка на розсилку