Вища освіта у Греції для іноземців: загальна інформація

Вища освіта в Греції для іноземців абсолютно безкоштовна, обов'язково платити потрібно лише за перший рік вивчення мови – від 700 євро – і за проживання. Навіть ця відносно невелика інвестиція в освіту окупається безкоштовним харчуванням у студентській їдальні та спеціальними пільгами: на проїзд, відвідування культурних заходів, музеїв. При цьому доступність і державна підтримка студентства є вагомими, але далеко не єдиними аргументами на користь вступу до грецького вузу.

Особливості системи освіти у Греції

У Греції є державні та приватні вищі навчальні заклади. Усі вони перебувають у віданні Міністерства освіти та релігійних справ. Але хоч країна у 2012 році і визнала рівність дипломів державних (що дають безкоштовну освіту) та приватних (платних) вишів, випускникам недержавних коледжів та університетів складніше влаштуватися на роботу. Єдиний суттєвий плюс навчання у приватному виші Греції для іноземців – англомовне навчання. У державних навчальних закладах більшість курсів викладають грецькою, виняток — деякі програми магістратури.

Особливості вищої освіти в Греції відповідають європейській системі:

  • Бакалаврат - від 6-8 семестрів, в медицині - від 12 семестрів.
  • Майстер - 2-4 семестри.
  • Докторантура – ​​6 семестрів.

Структура грецької освіти відповідає світовим стандартам, але сам підхід у деталях трохи не такий, як у інших країнах Європейського Союзу. Саме Стародавня Греція свого часу стала колискою наукової та філософської думки, і в 21 столітті в країні з багатовіковою історією зберігається низка студентських традицій. Та ж загальнодоступність освіти, що виявляється не лише у її безплатності. Прийти на лекцію в університет може кожен, для цього необов'язково бути записаним на курс, і тому нерідко на заняттях разом з учнями присутні люди, що цікавляться різного віку, бажаючі просто послухати лектора.

Знання у грецьких вузах оцінюють за десятибальною шкалою. Для того, щоб робота була зарахована, студенту потрібно отримати за неї мінімум 5 балів, при цьому оцінки можуть бути дробовими та 8.5 – це вже «відмінний» результат. Поточні роботи, переважно самостійні, є допусками до іспитів, які проводяться кожний семестр. У році семестрів два: осінньо-зимовий — з вересня до грудня, — і весняний — із лютого до червня. У якому форматі екзаменувати учнів виш вирішує на власний розсуд. За успішно складені іспити студенти збирають учнівські кредити — все в рамках правил болонської системи.

5 аргументів на користь здобуття вищої освіти у Греції

  • У вузах Греції кожен студент самостійно формує свій розклад, встановлює дати складання іспитів, вибирає факультативи та шукає способи якнайшвидше виявитися залученим до наукової чи будь-якої практичної діяльності у обраному напрямку. Це дає певну свободу дій, а за рахунок міждисциплінарного підходу випускники мають високу конкурентоспроможність на ринку праці, у бізнесі та науково-дослідній діяльності.
  • Вчитися можна безкоштовно, до того ж у їдалень при вузах добре годують, а за спеціальною студентською карткою діють пільги на проїзд та розваги. Навіть з урахуванням витрат на проживання в країні, грецька вища освіта обійдеться дешевшою, ніж у більшості європейських країн. Загалом життя в Греції для студентів досить комфортне та недороге.
  • Іноземному абітурієнту не потрібно складати вступні іспити, достатньо надати до приймальної комісії завірений переклад на грецький атестат про повну середню освіту. Навіть знати грецьку для вступу не обов'язково — іноземцям дається рік, щоб освоїти мову на спеціальних платних курсах при університеті.
  • Грецькі дипломи визнають не лише у країнах ЄС, а й практично у всьому світі. До того ж усередині країни є певний дефіцит кваліфікованих кадрів, тому за бажання після випускного можна знайти роботу та залишитися в Греції з правом на отримання робочої візи чи посвідки на проживання.
  • У Греції комфортний клімат, помірні ціни, порівняно високий рівень безпеки та розвинена студентська спільнота, не виключено, що після закінчення вузу захочеться придбати тут нерухомість та залишитися жити.

Підписка на розсилку