Греція продовжила перехідний період щодо змін у «Золотій візі» до кінця липня

Згідно з публікацією закону № 5.038/2023, уряд Греції переніс дату остаточного переходу програми «Золота віза» на нові умови. Іноземці, які встигнуть внести аванс на купівлю нерухомості у низці регіонів до 31 липня поточного року, зможуть взяти участь у програмі на старих умовах — із мінімальною сумою інвестицій у 250 тисяч євро. Тоді як після зазначеної дати мінімальна сума у низці муніципалітетів підніметься вдвічі — до 500 тисяч євро. А саме у регіонах:

  • Варі-Вула-Вуліагмені регіону Аттіка;
  • муніципалітет Салоніки Центральної Македонії;
  • Південний, Північний та Центральний сектори Афін;
  • Санторіні та Міконос Південно-Егейського регіону.
  • При покупці нерухомості в інших регіонах Греції сума інвестицій не зміниться. 

«Золота віза» в Греції: для кого та на яких умовах

Програма «Золота віза» орієнтована на інвесторів із країн, які не входять до складу Європейського Союзу. За певного мінімального обсягу інвестицій у нерухомість у країні іноземці отримують право на отримання посвідки на проживання для себе та членів сім'ї.

Спочатку за умовами програми «Золота віза» іноземний інвестор за 250 тисяч євро сумарних інвестицій у грецьку нерухомість отримував право на ВНЖ з можливістю подальшої натуралізації після певного періоду проживання в країні. Наприкінці 2022 року уряд Греції попередив про майбутні зміни, зокрема про підвищення мінімальної суми інвестицій на «Золоту візу» до 500 тисяч євро в певних районах країни. 

Що потрібно для отримання «Золотої візи» на старих умовах

До 31 липня 2023 року стати учасником програми «Золота віза» можна на старих умовах при покупці нерухомості та в цих регіонах. Для отримання посвідки на проживання в країні достатньо придбати один або кілька об'єктів нерухомості, при цьому сумарна вартість угоди має бути не меншою за 250 тисяч євро.

Угода на купівлю нерухомості буде зарахована на старих умовах програми в тому випадку, якщо на 31 липня 2023 року за нею буде укладено попередній договір купівлі-продажу із зафіксованою оплатою не менше ніж 10% від суми.

Після завершення перехідного періоду в 36 ключових муніципалітетах почнуть діяти нові умови, що передбачають удвічі більший поріг стартових інвестицій в економіку країни — від 500 тисяч євро. Важливо, що у цих регіонах можна придбати лише один (1) об'єкт нерухомості понад 500 000 €.

Після того, як Греція оголосила про зміну умов, кількість угод з нерухомістю різко зросла. Так, за останні півроку в обробку надійшло понад 4 тисячі заявок від іноземних громадян, які бажають купити житло в Греції.

Підписка на розсилку