Динаміка нерухомості на Кіпрі: Зростання продажів, але сигнали уповільнення на горизонті

Звіт Земельного департаменту Кіпру про продаж нерухомості за серпень 2023 року привернув увагу до ситуації на ринку нерухомості острова. Прогнозується, що до кінця поточного року Кіпр займе друге місце за загальною кількістю продажів в історії спостережень.

Однак слід звернути увагу на цікаві тенденції. У серпні поточного року спостерігалося зростання обсягів продажу нерухомості порівняно з аналогічним періодом минулого року, що викликало певне пожвавлення. Незважаючи на це, до кінця серпня зростання продажів з початку року скоротилося з 28% (зафіксованих наприкінці червня) до 20%. Це свідчить про гальмування зростання ринку нерухомості.

Очевидно, причина цього уповільнення пов'язані з збільшенням відсоткові ставки і зростання витрат за будівництво. Однак, незважаючи на ці явні труднощі, очікується, що Кіпр все одно досягне другого місця за кількістю продажів нерухомості в історії спостережень до кінця року.

Останні офіційні дані Земельного департаменту вказують, що обсяг проданих об'єктів нерухомості у серпні 2023 року (який вимірюється кількістю контрактів, переданих у відділи земельного кадастру) зріс на 16% порівняно із серпнем 2022 року. У цьому контексті продажем нерухомості маються на увазі угоди, пов'язані з житловими будинками, комерційними приміщеннями, офісами, складами та земельними ділянками (полів та ділянок).

Загальна кількість угод у серпні 2023 року становила 1 132, що можна порівняти з 972 угодами, зареєстрованими у серпні 2022 року.

Щодо регіонів, то продажі нерухомості зросли в усіх районах, за винятком Лімассола, де спостерігалося зниження на 6%. Тим не менш, Лімасол, як і раніше, лідирував за кількістю угод (327), за ним слідували Ларнака (273), Пафос (252), Нікосія (208) і Фамагуста (72).

За результатами перших восьми місяців 2023 року, загальна кількість угод досягла 10 183, що є збільшенням на 20% порівняно з 8 453 угодами, зареєстрованими за той же період минулого року. Це також найвища кількість угод, зареєстрованих з 2008 року, коли було зафіксовано 11088 контрактів.

Підписка на розсилку