Придбання нерухомості

Географічне положення Греції надає їй перевагу бути політичним, дипломатичним і комерційним центром Південно-Східної Європи, будучи членом Європейського Союзу і, приєднавшись до Шенгенської зони, в той час як неперевершена природна краса країни щороку приваблює мільйони туристів, роблячи її однією з найпопулярніших світових туристичних напрямків.

Динамічне поєднання геополітичного положення і природної краси помістили країну в центр уваги інвесторів. Одним з ключових напрямків інвестиційної діяльності, нерозривно пов'язаним з грецькою культурою, є ринок нерухомості, який, дійсно, в останні роки має тенденцію до зростання в залученні нових інвесторів із зарубіжних країн.

Процес придбання нерухомості в Греції, тісно переплітається з традиціями грецької родини, значно орієнтованої на проживання у власному будинку, регулюється строгими законодавчими рамками, забезпечуючи, таким чином, формальність процесу і, внаслідок цього, абсолютну його безпеку. При процесі придбання нерухомості іноземцями - тобто громадянами країн, що не входять в Європейський Союз - в основному, застосовуються ті ж бездоганні процедури.

Конкретизуючи вищезгадані законодавчі рамки, одним з основних опорних пунктів є система оподаткування. Слід підкреслити, що між громадянами Греції і іноземцями не існує ніякої різниці в оподаткуванні нерухомості.

Що стосується безпеки законодавства, саме через дотримання всіх формальностей процесу забезпечується його бездоганність. В першу чергу, за об'єктом нерухомості, який продається, повинна бути проведена юридична перевірка: здійснюється ретельна перевірка прав власності в територіально компетентному реєстрі нерухомості, і, зокрема, об'єкт перевіряється як з точки зору прав власності, так і на предмет будь-якого роду обтяжень (іпотека, накладення арешту, оскаржування).

Також здійснюється технічна перевірка компетентною службою містобудування приватним інженером, а також в деяких випадках розглядається питання можливо наявних перешкод з боку лісової і археологічної служби. Примітно, що для підписання договору купівлі-продажу необхідно надати свідоцтво інженера, яке засвідчує проведення процесу легалізації щодо можливих довільних будівель в об'єкті нерухомості. І, нарешті, продавець перевіряється і в податковій службі на предмет наявності будь-яких заборгованостей: пред'явлення свідоцтва про відсутність податкових заборгованостей є ключовим документом для здійснення угоди купівлі-продажу.

Крім того, ще один параметр, пов'язаний з правами власності, відноситься до майнової незалежності подружжя. Це означає, що кожен з подружжя набуває і передає самостійно і незалежно будь-який об'єкт нерухомості, який він має в своєму володінні, без згоди на це другого з подружжя.

У законодавчих рамках Греції існує одна особливість при продажі нерухомості: власник об'єкта нерухомості є одночасно і власником земельної ділянки, на якій споруджено будинок. Законодавством передбачається, що у випадках, коли власники будівлі вирішують здійснити його знесення, їм надається право, в залежності від частки співвласності кожного з них, звести нову будівлю, що потенційно сприяє їм з точки зору площі об'єктів, що зводяться, яка може бути збільшена, на підставі діючого коефіцієнта будівництва на момент зведення будівлі.

Підписка на розсилку