Вурвуру Сітонія Халкідіки

Вурвуру - дачне грецьке селище, що розкинулося вздовж затоки, з видом на дев'ять невеликих острівців і на Афон. Його відмінні риси - велика кількість зелені, сосни, що спускаються до води, і піщані пляжі.

Вурвуру знаходиться в 10 км від містечка Агіос Ніколаос на півострові Сітонія. Ці землі, на яких стояв монастир Іеромнімон, відомі приблизно з X ст. як подвір'я Афонського монастиря Ксенофонт. Пізніше власниками району стали жителі міста Агіос Ніколаос. Але в 1615 році, під часи туркократії, вони тимчасово передали права на землю іншому афонському монастирю Симона Петра, а в кінці XVIII ст. знову стали її господарями агіоніколаосци. Однак в кінці XIX ст. хтось із ченців Симона Петра незаконно продав цю місцевість російським ченцям. Ось приклад історії, говорить про заплутаності в питаннях прав власності на землю в Північній Греції, витоки яких сягають часів Візантії та Османської імперії. В результаті, агіоніколаосци видворили росіян з землі, відстоюючи свої права. Після чого росіяни більше не претендували на область Вурвуру.

У 60-х рр. минулого століття в Вурвуру було побудоване дачне селище для викладачів Салонікського Університету.

Сучасний Вурвуру поєднує в собі дачне, досить престижне місце для греків і туристичний курорт, на який люблять приїжджати болгари, румуни, греки, серби і українці. Туристична інфраструктура представлена ​​кількома невеликими готелями, безліччю апартаментів і студій, таверна і міні-маркетами. Селище розташоване уздовж моря і не має центральної площі, як в типових грецьких селах. Відсутність таких принад, як променад, великі супермаркети, сувенірні лавки і інші зручності, з лишком компенсується природною красою цих місць. А з'їздити за покупками і погуляти по красивому старовинному нетуристичному містечку можна в Агіос Ніколаос.

З одного боку Вурвуру обрамлений невисокою, густо покритою рослинністю, пагорбами. З іншого боку в'ється прибрежна, в основному піщана, смуга, утворюючи чудові бухти. Біля берега пришвартовано безліч приватних катерів і човнів. Навпроти селища, наче прикриваючи затоку, розкидані вісім маленьких острівців і один побільше - Дьяпорос. Острівці (крім Дьяпороса) нежилі і збереглися в своїй первозданності. Туди можна сплавати на човні, щоб помилуватися природою і скупатися на відокремлених пляжах. На Дьяпоросі можна побачити залишки ранньохристиянського храму Св. Андрія.

Селище викладачів Салонікського Університету знаходиться в 3-4 км від Вурвуру. Там же стоїть каплиця Богородиці Вурвуру, побудована, ймовірно, на місці древнього монастиря Іеромнімон.

Варто відзначити, що це тихе в низький сезон місце стає багатолюдним (як і інші хороші місця) в липні та серпні, а велика кількість плавзасобів створює гарний антураж, але зменшує простір для купання. Якщо вам це не подобається, вирушайте на сусідні пляжі або на острівці навпроти. І ще: не у всіх готелів і апартаментів є свій вихід до моря. Якщо це принципово - уточнюйте. Але в будь-якому випадку до моря зовсім близько.

Недалеко від Вурвуру знаходиться село Ормос Панагіас (Ormos Panagias), що означає «Бухта Богородиці». Це порт міста Агіос Ніколаос і звідси відправляються екскурсійні кораблики навколо Афона.

На дорозі між Вурвуру і Ормос Панагіас знаходиться оглядовий майданчик з видом на піщану косу, трохи далі є під'їзд до неї. На оглядовому майданчику обладнане джерело м'якої джерельної води.

Підписка на розсилку