Кіпр у першій п'ятірці країн за тривалістю життя населення

У Європі був складений рейтинг країн, де населення має найбільшу тривалість життя. І Кіпр увійшов до першої п'ятірки - середземноморська держава опинилася на почесному четвертому місці. Правда, його довелося розділити з Францією і Люксембургом, оскільки, за оцінкою статистичної служби, у всіх цих країнах люди в середньому живуть по 82,7 року.

Абсолютним лідером в гонці довгожителів стала Швейцарія. Згідно з підрахунками експертів, в цій країні люди живуть не менше 83,7 років. Трохи нижче планку тримає Іспанія. На думку фахівців, середньостатистичний вік тут - 83,5 роки, і до нього доживає більшість представників місцевого населення. Трійку лідерів замикає Італія з її середньостатистичними 83,4 роками.

Найгірші показники тривалості життя продемонстрували прибалтійські країни, а також Болгарія. У них, за підрахунками європейських експертів, люди не живуть більше 75 років.

Довгожителі на Кіпрі

Відмінною особливістю Кіпру є не тільки те, що багато місцевих жителів мають вік понад 82 років, але і те, що при цьому у них чудове здоров'я. Літні кіпріоти із задоволенням займаються улюбленою справою, гуляють з онуками і проводять час із сім'єю, доглядають за садом і водять автомобіль.

Тоді як на території України, наприклад, більшість людей в цьому віці ведуть боротьбу з серйозними захворюваннями і не можуть вести активний спосіб життя.

Секрет довголіття кіпріотів

Насправді немає ніяких секретів довголіття. Великій тривалості життя сприяє сам середземноморський спосіб життя. По-перше, на острові сприятливий клімат: море забезпечує організм не тільки необхідними запасами йоду, а й постійними загартовуючими процедурами, а сонце - вітаміном D. Варто зазначити і те, що в раціоні харчування місцевих жителів багато збагачених мікроелементами і вітамінами морепродуктів, оливок, фруктів і овочів.

Ще один фактор, який впливає на довголіття, - це розмірений спосіб життя. У цьому кіпріоти досягли успіху як ніхто. Вони відрізняються неквапливістю, і в будь-якій ситуації дотримуються спокою. Тобто, ніяких навантажень на серце і нервову систему.

Крім цього місцеві жителі з великою любов'ю ставляться до своїх захоплень навіть у похилому віці. Так дайвер-кіпріот Рей Вуллі в свої 95 років із задоволенням продовжує освоювати глибини. У 94-й день народження він занурився на глибину майже 40 метрів. Таким чином він встановив рекорд, який увійшов до книги Гіннеса. Через рік він знову вирішив побити рекорд - на цей раз свій власний: Рей пробув під водою 45 хвилин і дістався до глибини 40,1 метри.

Підписка на розсилку