У Греції знайшли поселення раннього бронзового століття

Міністерство культури Греції проінформувало про дивовижне відкриття – археологами знайдене поселення раннього бронзового століття. Розкопки проводилися в рамках дослідницької програми «Керос-Наксос» і оцінені фахівцями як безпрецедентні для розуміння минулого грецького народу.

Виключно важлива знахідка зроблена на острові Даскаліо, діаметр якого не перевищує 150 метрів. Крихітний безлюдний грецький острівець входить до складу Кіклад і знаходиться недалеко від західного узбережжя Кероса. Раніше Даскаліо був мисом Кероса.

Особливості знахідки

У Міністерстві культури Греції повідомляють, що не очікували такої знахідки, ініціюючи чотирирічну дослідницьку програму на Керосі. Але відомство з величезною радістю сприйняло новину про виявлення архітектурних споруд, датованих раннім кікладським періодом.

В ході розкопок вчені виявили будови різної конфігурації та дренажні канали, що дає можливість зробити висновок про складну міську архітектуру, невластивою для того періоду. Вік поселення, за інформацією міністерства, датувався по радіовуглецевому методу. Він підтвердив солідний вік артефактів - початок бронзового століття.

За даними археологів для будівництва будівель в стародавньому поселенні використовувався мармур найвищої якості. Ймовірно, його доставляли з Наксоса, який знаходиться по сусідству.

Ранній бронзовий вік у грецькій історії ще називається Елладським періодом. Його початок на Криті датується 2800 роком до нашої ери, а закінчення - приблизно 1050 роком до нашої ери. В інших грецьких регіонах цей період приблизно почався в 3000 році до нашої ери.

Основні висновки вчених

Британський археолог, історик і філолог Колін Ренфру, який став співдиректором розкопок, проаналізував усі знахідки на місці стародавнього поселення. Він прийшов до висновку, що вже в ранньому бронзовому столітті жителі Кіклад мали досить високий рівень розвитку архітектури.

На його думку, в архітектурі поселення раннього кікладського періоду є чимало передових архітектурних прийомів, наприклад, величезний вхідний отвір, складна дренажна система і кам'яні сходи. Вірогідно, в поселенні в той час був висококваліфікований архітектор, який зміг спланувати всі ці споруди.

Крім цього, вважає Ренфру, у будівельників раннього кікладского періоду вже були централізована система і план, який поетапно виконувався. Схожа система для розробки і виконання програми будівництва в ранньому бронзовому столітті існувала тільки в Кноссі на Криті.

Підписка на розсилку