Партія Зелених Кіпру внесла на розгляд законопроект щодо запровадження сертифікатів енергоефективності

Уряд Кіпру з кожним роком приділяє дедалі більше уваги питанням грамотного витрачання ресурсів. Так, у квітні 2022 року місцева Партія зелених зареєструвала та винесла на розгляд парламенту законопроект, пов'язаний із питаннями енергоефективності у сфері нерухомості. У разі прийняття законопроекту дуже скоро на Кіпрі може виникнути закон, який зобов'язує власників комерційної та житлової нерухомості отримувати і мати на руках для пред'явлення на вимогу сертифікат енергоефективності об'єкта. Стимулом для створення та передачі законопроекту на розгляд є відповідна директива Європейського Союзу.

Ключовою фігурою у розробці та поданні законопроекту став лідер «Зелених» Кіпру Хараламбос Теопемпту. Він та його партія вже кілька років просувають ідею важливості розрахунку та контролю енергоефективності нерухомості. Згідно з даними, якими екологи аргументують свою позицію, енергоефективність будівель у найближчому майбутньому може стати одним із факторів, що визначають необхідність проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

Угоди, що проводяться із сертифікатом, що підтверджує достатній рівень енергоефективності, будуть прозорішими для покупців та орендарів у питаннях планування витрат; особливо це важливо для будівель, які тільки здаються в експлуатацію, або пройшли капітальний ремонт та реконструкцію. Статистика нерухомості на Кіпрі показує, що переважна більшість будівель, навіть без обов'язкової сертифікації, мають високий показник енергоефективності.

Крім того, що показник енергоефективності дозволить звертати увагу власників будівель на необхідність у проведенні поточного чи капітального ремонту, він же дозволить покупцям та орендарам під час укладання угоди отримувати реальне уявлення про витрати на підтримку та обслуговування об'єкта нерухомості. На тлі безперервного зростання цін на енергоносії, охочим купити нерухомість на Кіпрі (це дозволяє в спрощеному порядку отримати ППП Кіпру) стане в нагоді інформацію про те, скільки їм буде обслуговуватися обслуговування куплених будівель і приміщень.

Підписка на розсилку