Нерухомість на Егейських островах

ПРОПОЗИЦІЇ НЕРУХОМОСТІ НА ЕГЕЙСЬКИХ ОСТРОВАХ

Говорячи про грецькі острова, ми малюємо картину з вузькими вуличками і мальовничими будинками з білими побіленими стінами і блакитними віконницями, затишні кафе на схилі пагорба з видом на нескінченний горизонт. Ці пейзажі характерні для певної групи грецьких островів - Кіклади. Назва походить від грецького слова «кіклос», що означає «коло»: острова архіпелагу розташовуються в Егейському морі навколо священного острова Делос, батьківщини міфічних богів Артеміди і Аполлона, утворюючи уявне кільце.

Найпівнічніший і другий за велечіни острів Кіклад - Андрос. Острів перетинає безліч річок, струмків і невеликих водоспадів, тут ростуть зелені платани і горіхові дерева, гори і долини змінюються прекрасними пляжами. У столиці острова, Хорі, традиційна кікладська архітектура є сусідкою з неокласичними будівлями. З визначних пам'яток тут можна побачити руїни фортеці і церква Богородиці (Панагія Палатьяні). Стародавні руїни, монастирі, мальовничі гавані і пляжі приваблюють на Андрос велику кількість людей. Невелика відстань від Афін робить його особливо популярним серед мешканців столиці, які часто приїжджають сюди, щоб розслабитися і провести вихідні далеко від метушні міста.

В останні роки популярність іншого острова архіпелагу, Міконосу, зросла не тільки серед греків і туристів, а й серед світових знаменитостей. Влітку тут кипить бурхливе життя: вдень молодь ніжиться на залитих сонцем пляжах і танцює в барах біля моря, а вночі веселощі і музика перетікає в незліченні клуби в центрі міста і не припиняється до самого ранку. Відпочиваючі, охочі урізноманітнити свій відпочинок, їздять на сусідній острів Делос, батьківщину бога мистецтв Аполлона. Сьогодні на цьому безлюдному острові розташований величезний археологічний парк.

Не менш відомим є Санторіні, що славиться найкрасивішими заходами у всій Греції. До моменту, коли сідає сонце, натовпи людей збираються, щоб побачити це видовище - красу, від якої завмирає душа. Санторіні, можливо, і залишився б нічим не примітним островом, якби не землетрус багато тисячоліть тому. Деякі вчені вважають, що саме Санторіні був легендарною Атлантидою. Як відомо, історію великої цивілізації перекреслила природна катастрофа. Це одне з небагатьох місць, де можна засмагати на чорному піску вулканічного походження. На острові виробляють дуже смачне вино Вінсанто з характерним присмаком сірки, яке цінується по всьому світу.

Острів Парос не такий популярний серед туристів, як Міконос або Санторіні. Зате для грецьких студентів це улюблене місце для відпочинку. Кожен студент обов'язково хоч раз бував тут влітку разом з друзями. Тут багато казкових пляжів з золотим піском, які нітрохи не поступаються за красою та чистотою узбережжям інших островів. Парос ще з доісторичних часів славився своїм високоякісним мармуром: саме з нього зроблені скульптури Венери Мілоської і Ніки Самофракійської. Дуже красива столиця острова, Парікія. Тут збереглася до сьогоднішнього дня візантійська Стовратна церква, на її території знаходиться Візантійський музей, а поряд з ним - Археологічний. На горі над містом стоїть монастир безсрібників. Серед інших визначних пам'яток острова потрібно відзначити збережений фундамент стародавнього храму Деметри і старовинні церкви, найвідоміша з яких церква Св. Костянтина і Олени.

Мілос - острів вулканічного походження, що позначилося на його суперечливому ландшафті: з одного боку це химерної форми гори і печери, з іншого - чудові пляжі, привертають щоліта безліч туристів насолодитися відпочинком на цьому острові. Острів відомий у всьому світі завдяки тому, що саме тут була знайдена статуя Афродіти (Венери) Мілоської, яка сьогодні зберігається в Луврі. На Мілосі можливості для відпочинку воістину широкі і на будь-який смак: починаючи з облаштованих пляжів з барами і музикою і закінчуючи тихими відокремленими бухтами і прогулянками по віддаленим традиційним селищам.

Говорячи про грецькі острови неможна не сказати про Родос. Це четвертий за величиною зі всіх грецьких островів і найбільший в архіпелазі Додеканес Егейського моря. Туристичний сезон тут триває практичний цілий рік, адже на Родосі близько 350 сонячних днів у році, а середня температура становить +18 градусів Цельсія. Багатющу історичну та культурну спадщину острова налічує десятки століть. Саме на Родосі знаходилося одне із семи чудес світу - Колос Родоський. Опинившись на Родосі обов'язково треба побувати в долині Метеликів, подивитися руїни храму Афіни Паллади на горі Філерімос, Палац Великих Магістрів (14 століття н.е.). Затишні таверни і галасливі нічні клуби, нескінченні пляжі і чисте блакитне море, безліч можливостей для активного відпочинку та екскурсії для любителів старожитностей - все, про що тільки і мрієш, втілене на одному острові.

Підписка на розсилку