У Каппадокії знайдений візантійський підземний храм V століття

Стародавня візантійська церква була виявлена ​​в ході розкопок в регіоні Каппадокія в Туреччині. Експерти стверджують, що фрески, знайдені всередині храму, нібито можуть змінити уявлення про історію Православної Церкви.

Храм був знайдений археологами під час розкопок стародавнього підземного поселення, виявленого поблизу міста Nevşehir. Висічена в скелі підземна церква розташована в замку в центрі міста Nevşehir.

Мер міста Хасан Юнвер розповів, що фрески, знайдені в церкві, зображують Вознесіння Ісуса Христа, а також досить незвичайну сцену, яку ідентифікували як сцену страждання душ грішників. «Ми знаємо, що такі фрески досі ніколи не були виявлені ні в якій іншій церкві», - сказав Юнвер, додавши, що попередні дослідження показують, що церква могла бути споруджена в 5-му столітті нашої ери.

Археолог Семіх Істанбулоглу, який очолює роботи в підземному місті і церкви, сказав, що тонкі стіни церкви місцями зруйнувалися через сніг і дощ, але вони будуть зафіксовані під час відновлювальних робіт. Він також зазначив, що інтер'єр церкви був заповнений землею, і частина фресок обвалилися, але вони можуть бути зібрані знову. Фрескам на стінах буде повернуто їх початковий вигляд.

За словами Істанбулоглу, розчищено лише кілька фрескових композицій. Очікується, що після розчищення від землі вдасться відновити ще багато інших фресок. Керівник розкопок зазначив, що в передній частині церкви знайдені фрески із зображенням Розп'яття Ісуса Христа, апостолів, пророків Мойсея та Іллі та інших святих.

Підписка на розсилку