Віза «цифрового кочівника» на Кіпрі: що вона дає та хто зможе її отримати

Віза «цифрового кочівника» або Digital Nomad Visa (DNV) є документом, який дає право на проживання в країні тим, хто працює дистанційно і є податковим резидентом іншої держави. На початку 2020-х на тлі тенденції популяризації віддаленої роботи Європейський Союз запровадив низку бізнес-ініціатив для іммігрантів третіх країн, які не хочуть або не можуть жити там, де знаходиться їхній роботодавець.

Першою європейською країною, що зважилася на експеримент із Digital Nomad Visa, стала Естонія. Перші цифрові кочівники отримали естонські візи у серпні 2020 року. Результати експерименту показали, що попит на DNV є, особливо на тлі пандемії, що почалася, сильно обмежила можливості для туристичних поїздок і масштабних переїздів зі складним процесом отримання посвідки на проживання.

У січні 2022 року Кіпр почав видавати Digital Nomad Visa

Навесні 2021 року Нікос Анастасіадіс заговорив про Digital Nomad Visa та інші «цифрові» нововведення в рамках Плану відновлення та нівелювання втрат від практично повної зупинки туристичного сектора. Саме тоді уряд розглянув і затвердив можливість запровадження DNV для тих працюючих дистанційно іноземців, які поки не планують або в цілому не збираються отримувати дозвіл на проживання, але хочуть якийсь час пожити в республіці, орендуючи або купивши власну нерухомість Кіпру. У той же час, одержувачі DNV можуть розраховувати на скорочення терміну натуралізації.

Отримати Digital Nomad Visa можуть найняті дистанційні співробітники цифрових компаній, самозайняті в IT та digital сферах, стартапери, позаштатні співробітники. Візи перших кіпрських «цифрових кочівників» діють рік із можливістю продовження. Документи на візу розглядають до трьох тижнів — у рази швидше, ніж гостьовий ППП. DNV покриває переїзд утриманців та дає їм право роботи на території країни на час дії візи. Мінімальний розмір доходу «цифрового кочівника», який бажає отримати візу, повинен бути від 2 500 EUR на місяць, також обов'язково потрібно мати житло на весь термін перебування та повну медичну страховку.

У Кіпру всі шанси стати технологічним хабом Середземномор'я

На 2022 рік Кіпр має чудову цифрову інфраструктуру. Але й вона потребує модернізації для того, щоб республіка справді змогла претендувати на звання цифрового хабу Середземномор'я. Для цього планується оцифрування бюрократичних процесів, розширення мережі 5G із забезпеченням гарантій кібербезпеки, а також запровадження інших важливих для диджиталізації країни реформ.

Підписка на розсилку